محل برگزاری

محل برگزاریپنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی ، علوم و تکنولوژی در شهر استانبول ترکیه درIstanbul Sabahattin ZaimUniversity  برگزارخواهد شد. 

تاسیس

زمین کنونی دانشگاه، که بعدها بنیاد نشر دانش در آن پایه گذاری گردید، در اصل متعلق به بنیاد علمی سلطان بایزید دوم بوده است. شایان ذکراست که این بنیاد دربرگیرنده طیف گسترده ای از نهادهای آموزشی مهم در دوران نوین گرایی امپراتوری عثمانی بوده است. دانشگاه صباح الدین زعیم استانبول به عنوان یک دانشگاه خیریه توسط بنیاد نشر دانش و بر اساس قانون آموزش عالی (به شماره 2547)تاسیس گردید. در واقع، محمد عاکف در همین دانشگاه تحصیل کرد و بعدها در کسوت استاد در این دانشگاه مشغول به فعالیت گردید. امروزه، سالن غذاخوری مورد استقاده محمد عاکف و همراهانش به راهرو اصلی دانشگاه صباح الدین زعیم استانبول تبدیل شده است. درب داخلی این راهرو مزین به ابیات سرود ملی ترکیه و یک نقاش یپیکره از عاکف است. موزه کشاورزی محمد عاکف در همین پردیس واقع شده است و یادآور شاعران بزرگ ما می باشد.

تاریخچه

اولین نهاد آموزش کشاورزی در طول حیات دولت عثمانی با تاسیس مدرسه زراعت شاهانه در سال 1848 در منطقه یاشیلکوی آغاز به کار کرد. با این حال،دو سال بعد این مدرسه (به دلایل گوناگون) تعطیل شد.

در سال 1867، صدور یک فرمان رسمی حکومتی مبنی بر الزام ایجاد یک مدرسه و مزرعه کشاوری در مرکز همه شهرها باعث تسریع در این فرآیند گردید.با این حال، هیچگونه اقدام عملی و قابل توجهی تا سال 1884 انجام نپذیرفت. طبق بخشنامه اجرایی صادره در سال 1884، روند بازگشایی مدارس کشاورزی تسریع یافت. در خلال این سالها، سازمان کشاورزی عمومی به عنوان زیرمجموعه سازمان بازرسی تجاری تاسیس گردید. مدیر این سازمان نیز آقای آگوپآمایسان بود که از موسسه آموزش عالی کشاورزی گرینیون فرانسه فارغ التحصیل شده بود.

 

هدف ما

آموزش و تعلیم رهبران برجسته که ارزش های تمدن ما را ارج بنهند، به تولید دانش مبادرت ورزند، در مسیر تعالی بشریت فعالیت نمایند و آینده ای بهتر را رقم بزنند.

رویکرد ما

تبدیل شدن به یکی از هفت دانشگاه برتر پژوهشی در کشور ترکیه با تکیه بر زیرساخت های علمی و فیزیکی برجسته، فارغ التحصیلان باوقار و مقالات وکتاب های چاپ شده به عنوان منابع اصلی و مرجع

ارزش های مد نظر ما

تعالی علمی

اصالت

توسعه پایدار

برتری

ابتکار و نوآوری

رویکردهای انسان مدارانه و دانشجو مدارانه

خودبیانگری

آزادی

وفاداری به ارزش های بنیادین

احترام به تفکرات دیگران و تحمل پذیری

ارزش آفرینی برای جامعه خود و بشریت

 

www.izu.edu.tr/en-US/Default.aspx

تاریخ های مهم

ورود به سیستم

کاربر گرامی، در صورتی که ثبت نام نکرده اید روی دکمه ثبت نام کلیک نمایید.
شایان ذکر است جهت ارسال مقاله و استفاده از کلیه امکانات سایت ثبت نام ضروری می باشد.


ثبت نام

ثبت نام اولیه در سیستم برای همگان رایگان می باشد

پوستر کنفرانس

امکان نمایه و چاپ مقالات در:

  • پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش درمهندسی، علوم و تکنولوژی
  • پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش درمهندسی، علوم و تکنولوژی
  • پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش درمهندسی، علوم و تکنولوژی
  • پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش درمهندسی، علوم و تکنولوژی
  • پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش درمهندسی، علوم و تکنولوژی

اخبار نمایه سازی

پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش درمهندسی، علوم و تکنولوژی